...
- Luiziano.com - Dekoracje ścian - Tynki dekoracyjne | Płyty betonowe | Beton architektoniczny

Zadbaj o elegancki wygląd fornirów w Twoim domu

Piękne, zadbane i odpowiednio impregnowane forniry, z całą pewnością będą mocnym punktem każdego wnętrza. To dlatego warto poświęcać im nieco więcej uwagi i do ich pielęgnacji stosować jedynie najwyższej jakości produkty i preparaty przeznaczone bezpośrednio do tego celu. Zwłaszcza że, ich wybór jest naprawdę duży i uda się coś dobrać do każdej faktury i materiału, z którego fornir został wykonany. Podpowiadamy, o czym koniecznie musisz pamiętać!

Spis treści:

  1. Czym pielęgnować fornir?
  2. Impregnacja kamiennych ścian
  3. Co ile impregnować forniry kamienne

Czym pielęgnować fornir?

Każdy rodzaj forniru powinien zostać potraktowany indywidualnie. Wiele zależy przecież od rodzaju kamienia, z jakiego został wykonany. To dlatego sprawdź koniecznie jak prezentuje się dany fornir w Twoim domu i dobierz do niego możliwie najlepszy impregnat. Najwięcej uwagi z reguły wymaga fornir, który znajduje się w często użytkowanym miejscu. Nie jest to raczej zaskoczeniem. W kuchni bardzo łatwo zatłuścić kamień, z którego wykonany jest fornir czy narobić nieestetycznych odcisków. Do jego pielęgnacji poleca się wykorzystywać tylko i wyłącznie rekomendowane produkty oraz delikatne i miękkie ściereczki, które pomogą równomiernie rozprowadzić produkt, unikając nieestetycznych smug.

Wybierz efektowny fornir na ścianę, ale i zadbaj o jego odpowiednią i regularną impregnację!

Impregnacja kamiennych ścian

Poza samymi szafkami czy blatami, jak najbardziej odpowiedniej impregnacji wymagają również kamienne ściany. Zwłaszcza wtedy gdy, posiadają one chropowatą powierzchnię, która z powodzeniem gromadzi kurz i zabrudzenia. Aby mieć pewność, że kamienne ściany będą prezentowały się świetnie nawet po długim czasie, wykorzystaj koniecznie skuteczny i wysokiej jakości impregnat do forniruPozwoli on chronić powierzchnię przed zanieczyszczeniami, a w sytuacji delikatnego ścierania się, najpierw starta zostanie pierwsza warstwa, czyli właśnie impregnat. Dobrej jakości impregnat zabezpieczy przed wycieraniem, utratą koloru i przyciąganiem kurzu.

Co ile impregnować forniry kamienne

Na pewno przynajmniej raz zastanawiałeś się nad tym, co ile trzeba impregnować forniry kamienne, aby zachowały one swój doskonały wygląd. Kamień nie wymaga częstej impregnacji. Wystarczy wykonać to raz na kilka lat. Rekomendowana przerwa pomiędzy poszczególnymi impregnacjami to od trzech do czterech lat. Dobrej jakości impregnacja jest bardzo odporna i skutecznie chroni przed wszelkimi zanieczyszczeniami, osiadaniem wilgoci oraz tłuszczu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kosz
Przewiń do góry
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.