Skalna ściana

Skalna ściana w twoim domu

Każdy miłośnik gór, wspinaczki czy po prostu pięknych widoków na pewno nie raz pomyślał, że piękno natury chciałby zamknąć w swoim domu. Drewniane meble, drewniane górskie chatki to na pewno pierwsza rzecz, o której się myśli ale równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się skalna ściana. Jest to na pewno bardzo oryginalne rozwiązanie, które w niebanalny sposób podkreśli waszą sypialnie, kuchnie, jadalnie czy elewacje budynku. Nietypowy charakter oraz tekstura sprawia, że wasze wnętrza otrzymają naturalny a jednocześnie awangardowy charakter.

Zainspiruj się naturą

Natura to chyba najlepsze źródło inspiracji, które jest na wyciągnięcie ręki. Kamień pomimo swojej surowości może prezentować się naprawdę okazale i bardzo elegancko. Nie bez powodu jednym z elementów droższych pakietów wykończenia wnętrz jest właśnie kamień naturalny. Doda on na pewno charakteru jak i trwałości na długie lata dla waszych inspiracji. Bardzo dobrze odnajdzie się w wykończeniach w nowoczesnym stylu czy industrialnym.

Skalna ściana
Skalna ściana

Sztuczna skała

Ciekawym sposobem na wykonanie ściany ze sztucznej skały jest użycie betonu oraz zaprawy do dekoracji ściennej. Powinno przypaść to do gustu osobom, które mają w sobie duszę artysty ponieważ finalny efekt będzie zależeć od waszej wyobraźni oraz umiejętności artystycznych. Jeżeli natomiast wiecie, że nie dacie rady możecie skorzystać z usług profesjonalnych firm rzeźbiarskich, które dzięki doświadczeniu są w stanie osiągnąć bardzo naturalne odwzorowanie skały.

Sama ściana może być wykonana w sposób prosty bez dodatkowych elementów a jedynie skupiać się będzie na na wierzchniej warstwie. Istnieją również bardziej skomplikowane projekty z różnymi półkami, nawisami czy schodami. W tym wypadku konieczne będzie wykorzystanie dodatkowej konstrukcji wsporczej najczęściej wykonanej ze stali. Przy dużym doświadczeniu i staranności można stworzyć „skałę” niemal nie do odróżnienia od naturalnej.

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem odrobiny natury do swojego domu, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą TUTAJ oraz na youtube.

Tynki oraz tapety

Innym sposobem na uzyskanie efektu sztucznej skały lub tzw ściany fakturowej może być zdzieranie warstwy tylko tworząc różnego rodzaju bruzdy czy zagłębienia lub tworzyć jego dodatkowe warstwy. Istnieją gotowe mieszanki, które pozwalają na stworzenie tynku dekoracyjnego na dowolnej powierzchni.

Kolejnym rozwiązaniem tym razem tańszym jest użycie fototapety. Może być ona płaska lub przestrzenna. W obu przypadkach można uzyskać bardzo ciekawy efekt ze względu na świetnie odwzorowanie naturalnego kamienia. Jeżeli wybierzecie fototapetę przestrzenną możecie użyć światła punktowego dla pokreślenia walorów produktu. Warto pamiętać aby światło padało z boku prostopadle do kierunku wzoru.  Na rynku dostępnych jest wiele imitacji naturalnego kamienia np. piaskowca, marmuru czy granitu.

Skalna ściana
Skalna ściana

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kosz
Przewiń do góry