...
Lamele

Nowy trend w aranżacji wnętrz – lamele

Każdego roku pojawiają się na rynku nowe trendy aranżacyjne. Dotyczy to wszystkich elementów m.in. ścian zaczynając od farb, tynków, przez kamień, beton kończąc na najnowszym – lamele.

Lamele ścienne bardzo dobrze wpisują się w najnowsze trendy wykończeniowe i są obecnie jednym z najbardziej pożądanych rozwiązań na wykończenie wnętrz. Ze względu na bardzo naturalny wygląd, produkt ten świetnie nadaje się do wnętrz o różnej charakterystyce i przeznaczeniu. Łatwo go dopasować bo wnętrz tradycyjnych jak i bardzo nowoczesnych.

Czym są lamele? Gdzie można je zastosować i jak zamontować? Dowiecie się tego poniżej

Lamele
Lamele w sypialni

Czym są lamele?

Lamele ścienne są rodzajem wykładziny, którą montuje się bezpośrednio na ścianę. Produkt ten wykonany jest z drewna lub produktu drewnopodobnego. Tworzą go pionowe rzędy listewek ułożone równolegle w równej odległości od siebie. Całość może być przymocowana do płyty, filcowego podkładu lub ewentualnie bezpośrednio do ściany.

Dzięki bardzo przyjemnemu wyglądowi, lamele świetnie nadają się do wszystkich pomieszczeń ponieważ są w stanie ożywić nawet bardzo surową i minimalistyczną przestrzeń. Najczęściej kładzie się je na jednej ścianie lub w konkretnych miejscach w pomieszczeniu. Ułożenie ich w całym pokoju sprawi, że będzie on optycznie mniejszy.

Jak zamontować lamele?

Zamontowanie lameli na ścianę nie powinno przysporzyć większych problemów nawet przy braku doświadczenia. Aby ułatwić sobie pracę należy pamiętać aby nakładać lamele na gładkie, proste ściany uprzednio oczyszczone i osuszone. W przeciwnym wypadku efekt końcowy może być niezadawalający lub wręcz niemożliwy. Do montażu potrzebny będzie dobrej jakości klej bądź taśma oraz podstawowe narzędzia.

Jeżeli listewki posadowione są na płycie bądź podkładzie filcowym montaż będzie bardzo prosty. Wystarczy odpowiednio wymierzyć wybraną przez nas ścianę, nałożyć klej i przy pomocy poziomicy przyłożyć pierwsze lamele do ściany i mocno docisnąć. W dalszej kolejności postępujemy analogicznie z pozostałą częścią produktu.

W sytuacji, w której listewki nie mają podkładu należy wyznaczyć miejsce montażu pierwszej lameli, wyznaczyć poziom, nałożyć klej i mocno docisnąć. Z pozostałymi robimy tak samo ale trzeba pamiętać o odstępach, które najczęściej wynoszą 3 cm. Można do tego użyć miarki lub samej lameli. Obok lameli w razie konieczności można nałożyć listwy wykończeniowe. Jasno brązowe listewki świetnie pasują do ciemnych ścian dlatego po ich założeniu ścianę można po prostu ją pomalować aczkolwiek można zrobić to również przed montażem.

Panele ścienne można również przytwierdzić do ściany za pomocą listew montażowych. W takim wypadku potrzebna będzie wkrętarka ale o wiele prostszym rozwiązaniem jest użycie kleju.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, możesz zajrzeć TUTAJ.

Gdzie lamele mogą znaleźć zastosowanie?

Ze względu na zastosowane materiały, formę oraz mnogość kolorów lamele perfekcyjnie dopasują się do nowoczesnych wnętrz. Możesz śmiało eksperymentować z innymi rodzajami drewna, betonem architektonicznym czy kamieniem ozdobnym. Ich kontrastowy charakter oraz dodatkowe światło spowoduje, że zakochasz się w mnogości rozwiązań, które odkryjesz dzięki naszym produktom. Dodatkowo podkład działający jak mata wygłuszająca idealnie sprawdzi się w miejscach, które wymagają ciszy. Jeśli cenisz sobie spokój we własnej sypialni czy idealny dźwięk w kinie domowym nasz produkt sprawdzi się idealnie dzięki właściwościom izolacyjnym. Łatwość montażu oraz walory wizualne jak i akustyczne powodują, że panele ścienne są produktem powszechnie uznanym, stosowanym m.in. w kinach, galeriach, filharmoniach oraz jako dodatki np. do mebli.

Jeśli pomyślałeś sobie, że chciałbyś mieć TEN produkt u siebie w domu, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kosz
Przewiń do góry
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.