Mech dekoracyjny w hotelu

Mech dekoracyjny w hotelu. Czy warto?

Żyjemy w czasach gdzie każdy chce się wyróżnić. Dotyczy to ludzi jak i przeróżnych firm m.in. hoteli. Pozwala to wywrzeć w pamięci klienta więcej szczegółów i miłych chwil dzięki czemu właściciel zdobywa szanse na to, że jego goście kiedyś wrócą. Czasami wyróżnikiem mogą być takie cechy jak lokalizacja, widok z okna czy ludzie, których tam się spotka ale równie ważny jest wystój budynku jak i jego ogólny wygląd bo to pierwsze rzecz, która rzuci się w oczy. Jednym z modnych a zarazem oryginalnym elementem wykończenia wnętrz jest mech dekoracyjny.

Tak jak wspominaliśmy już w innym wpisie, mech będzie ozdobą, która nie będzie wymagać praktycznie żadnej pielęgnacji więc może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem w miejscach dobrze wyeksponowanych. Na pewno zwróci uwagę gdzie będzie pokrywać główny hol, lobby czy ścianę przy recepcji.

Poniżej podpowiemy gdzie mech dekoracyjny sprawdzi się najlepiej.

Mech dekoracyjny w hotelu
Mech dekoracyjny w hotelu

W jakim hotelu sprawdzi się mech?

Mech jest stosunkowo nowym elementem wykończenia, który oczywiście nawiązuje do natury ale również do czegoś nowego, świeżego przez co świetnie odnajdzie się w hotelach, które swoim stylem nawiązują do nowoczesności lub nowoczesnego przepychu.

Również każdy hotel, który stara się funkcjonować w zgodzie z naturą i działa według filozofii zero waste może wykorzystywać wszelkie naturalne dodatki m.in. właśnie mech dekoracyjny.

Inspiracją może być też lokalizacja, która bezpośrednio nawiązuje do natury jak bliskość lasów, jezior czy gór.

Jeżeli brakuje ci wakacji i chciałbyś odpocząć w bliskości natury TUTAJ znajdziesz kilka propozycji.

W jakich pomieszczeniach wykorzystać mech?

Mech sprawdzi się świetnie w długich pomieszczeniach jak korytarz ale również dobrze w obszernym lobby. Warto podkreślić go np. liniowym światłem dzięki czemu wydobywamy jego naturalne piękno.

Mech można z powodzeniem wykorzystać również w pokojach tworząc chociażby paski nad łóżkiem lub biurkiem albo np. obrazy. Podobne zastosowane można wykorzystać w łazience czy to tej prywatnej czy ogólnodostępnej.

Jeżeli zastanawiasz się nad wykorzystaniem mchu również w swoim domu, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą TUTAJ.

Jakie dekoracje z mchu sprawdzą się w hotelu?

Ozdoby wykonane z mchu mogą mieć charakter punktowy, liniowy, powierzchniowy lub mogą tworzyć jakąś konkretną bryłę. Zakres w jakim to będzie wykonane oczywiście będzie wpływać na cenę ale na pewno odpłaci się finalnym wyglądem. Takie zielone ozdoby bardzo dobrze sprawdzą się w miejscach wspólnych jak recepcja czy restauracja a przy zastosowaniu światła i dodatkowych elementów efekt finalny może być naprawdę ciekawy.

W miejscach, w których klienci mogą odpocząć można postawić na kojące zielone obrazu jakiegoś rodzaju konstrukcje posadowione np. w dużych donicach. Jak powszechnie wiadomo właśnie kolor zielony uspakaja, odpręża i relaksuje. Można tutaj również postawić na inne naturalne dodatki jak kamień czy drewno.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kosz
Przewiń do góry