...
Mech dekoracyjny

MECH Dekoracyjny W DOMU – W JAKICH POMIESZCZENIACH SIĘ SPRAWDZI? (2022)

Dekoracje ścienne z mchu ozdobnego tworzą wrażenie reprezentatywnego i pełnego klasy miejsca. Nic więc dziwnego, że coraz częściej można je spotkać w dużych biurowcach, galeriach handlowych czy restauracjach. W ostatnich latach chrobotek zyskał bardzo wiele na swojej popularności. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie go w swoich domach czy miejscach pracy. Pasuje do większości aranżacji oraz jest bardzo łatwy w utrzymaniu. Ale czy nadaje się do każdego pomieszczenia? Dla chrobotka reniferowego ograniczenia w zasadzie nie istnieją.

Poniżesz pokażemy wam kilka pomysłów gdzie można wykorzystać ten materiał w waszych domach.

JAKIE WŁAŚCIWOŚCI MA MECH CHROBOTEK?

Mech dekoracyjny posiada właściwości antystatyczne i hipoalergiczne. Posiada również zdolność pochłaniania toksyn, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako materiał oczyszczający powietrze. Dzięki takim właściwościom chrobotek idealnie sprawdzi się w pokojach dziecięcych oraz w mieszkaniach alergików. Roślina jest bezpieczna, miękka i przyjemna w dotyku. Aby uzyskać odpowiedni kolor oraz zaimpregnować chrobotka wykorzystuje się naturalne barwniki oraz nietoksyczny roztwór glicerynowy. Mech ozdobny sprawdza się świetnie również w roli izolatora dźwięku dzięki czemu pomieszczenia, w których znajdują się ściany z dekoracyjnego mchu, są naturalnie wyciszone oraz wygłuszone.

JAK DBAĆ O POWIERZCHNIE POKRYTE MCHEM?

Bardzo dużą zaletą wszelakich dekoracji bazujących na mchu jest ich bezproblemowa oraz łatwa pielęgnacja. Zanim finalny produkt zostanie wysłany do klienta, panele z przytwierdzonym chrobotkiem są impregnowane warstwą specjalnego płynu stabilizującego. Dzięki jego właściwościom produkt jest odpowiednio zabezpieczony oraz ogranicza się wzrost porostów. Zastosowany płyn jest ekologiczny i bezpieczny dla alergików. Równie istotny jest fakt, że dzięki temu zabiegowi mech dekoracyjny jest odporny na różne szkodniki oraz pleśń. Gotowa ściana pokryta mchem nie wymaga podlewania, zraszania ani nawożenia.

Jedynym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę aby utrzymać ściany z mchu w idealnym stanie jest odpowiednia wilgotność powietrza. Na szczęście również w tym przypadku wymagania nie są wygórowane z tego względu, że chrobotek w zasadzie lubi wilgotność około 40-60%, a więc taką, jaka występuje w większości pomieszczeń domowych.

Więcej na ten temat możesz znaleźć TUTAJ.

GDZIE WYKORZYSTAĆ MECH DEKORACYJNY W DOMU?

MECH W SALONIE

Decydując się na dekorację z mchu w salonie można z pewnością pomyśleć o instalacjach, które będą pokrywały większą część ściany. Nada to wnętrzu klasy i sprawi że pomieszczenie stanie się pełne wyrazu. Nie musimy się jednak ograniczać do klasycznej formy. Z mchu można tworzyć wymyśle kompozycje – jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Przykładem takiej formy może być obraz w całości wykonany z mchu. Dobierając różne odcienie zieleni można stworzyć ciekawą kompozycję.

Mech dekoracyjny
Mech dekoracyjny

MECH W KUCHNI

O ile mech ozdobny na ścianie w salonie nie wzbudza kontrowersji to w przypadku ściany w kuchni już tak. Nie należy się jednak obawiać. Mech chrobotek świetnie poradzi sobie w takich warunkach. Należy jednak zadbać o to, by dekoracja z mchu nie znajdowała się bezpośrednio obok lub nad źródłami ciepła takimi jak grzejnik czy kuchenka. W ten sposób nie narazimy mchu na odpadanie. 

MECH W SYPIALNI

Ze względu na to, że mech ozdobny w naturalny sposób wygłusza ściany to idealnie sprawdzi się w sypialni. Sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne i spokojne. Tak jak w przypadku salonów, możemy postawić na dekoracje zajmujące całą ścianę bądź drobne kompozycje czyniące pokój bardziej urokliwym.

MECH W ŁAZIENCE

W związku z tym, że mech dekoracyjny na ścianę nie potrzebuje, a wręcz nie lubi nadmiernej ekspozycji na słońce, to sprawdzi się świetnie jako dekoracja łazienki. Należy pamiętać, aby tak jak w przypadku kuchni nie trzymać go w bezpośrednim sąsiedztwie grzejników oraz żeby nie umieszczać kompozycji z mchu zaraz obok prysznica czy tuż nad wanną. 

Mech dekoracyjny
Mech dekoracyjny

Jeśli zaciekawił cię pomysł wykorzystania chrobotka w swoich własnych pomieszczeniach serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą Luiziano.com. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kosz
Przewiń do góry
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.