- Luiziano.com - Dekoracje ścian - Tynki dekoracyjne | Płyty betonowe | Beton architektoniczny

Lamele już od kilku lat dobrze znane są wszystkim projektantom i dekoratorom wnętrz. Stwarzają one niesamowite możliwości aranżacyjne, a dopasowanie ich nawet do istniejącego już wystroju pomieszczenia nie stwarza problemu. Znajdują one także zastosowanie, jeśli chcemy wyciszyć mieszkanie.

Spis treści:

  1. Lamele akustyczne – na czym polega ich fenomen?
  2. Akustyczne panele ścienne – zapomnij o hałasie w mieszkaniu
  3. Jak zamontować lamele akustyczne?

Lamele akustyczne – na czym polega ich fenomen?

Lamele akustyczne wykonane są najczęściej z drewna. Są to długie i cienkie listwy, które bez trudu można zamontować w domu lub mieszkaniu. Cieszą się wielkim zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na swoją uniwersalność. Bez trudu można zamontować je w salonie, gdzie będą ozdobą pomieszczenia, a w korytarzu lub pokoju dziecięcym, czy sypialni będą chronić ścianę przed wszelkimi uszkodzeniami. Jeśli denerwuje Cię hałas dobiegający z zewnątrz mieszkania, sprawdź lamele akustyczne, dzięki którym szybko zapomnisz o niekomfortowych warunkach panujących w Twoim domu. Dzięki nim możesz cieszyć się cichym i modnie wykończonym wnętrzem.

Akustyczne panele ścienne – zapomnij o hałasie w mieszkaniu

Cienkie ściany, przez które wszystko słychać to zmora niejednego mieszkańca bloku. To zjawisko szczególnie znane jest osobom zamieszkującym w nowym budownictwie. Odgłosy dobiegające z ruchliwej ulicy, czy kłótnie sąsiadów lub ich nocne rozmowy potrafią spędzić sen z powiek i nie wpływają pozytywnie na odpoczynek. Akustyczne panele ścienne to rewelacyjne rozwiązanie, dzięki któremu zaznasz spokoju we własnych czterech kątach, a także uzyskasz przestrzeń, która ma niesamowite walory estetyczne. Aby znaleźć dla nich odpowiednie miejsce, najlepiej sprawdzić, na której ścianie rozchodzi się uciążliwy dźwięk, a następnie zamontować tam oraz po przeciwnej stronie panele ścienne, które wyciszą hałas.

Jak zamontować lamele akustyczne?

Lamele akustyczne są dodatkiem, który jest niezwykle prosty w montażu. Produkt zazwyczaj jest dostępny gotowy do zainstalowania. Mając podstawową wiedzę i umiejętności techniczne bez obaw można samodzielnie podjąć się założenia lameli w mieszkaniu. Dzięki temu w kilka chwil można cieszyć się upragnionym spokojem. Jeśli zaistnieje taka konieczność, lamele można przyciąć do danego wymiaru, używając prostego sprzętu, a następnie szlifować krawędzie przy pomocy papieru ściernego. Lamele akustyczne z łatwością można przykleić specjalnym klejem montażowym, przykręcić na wkręty bądź użyć do tego taśmy montażowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kosz
Przewiń do góry