Żaluzje z lameli

Jak ograniczyć ilość wpadającego światła – Żaluzje z lameli

Żyjemy w czasach, w których to klient stawia warunki a producenci nowoczesnych osłon okiennych wychodzą naprzeciw wszystkim potrzebom. Dlatego, kupując u nich żaluzje z lameli jesteś w stanie zdefiniować najważniejsze dla siebie parametry. Do wyboru jest przede wszystkich rodzaj osłony ale również jej rozmiar, kolor a także sposób montażu jak i szerokość lameli. Nie wiesz czym kierować się przy składaniu zamówienia? Poniżej przedstawimy Wam kilka najważniejszych informacji

Żaluzje z lameli – wąskie czy szerokie?

Lamele żaluzji mogą być perforowane, drewniane lub standardowe, wykonywane z tworzywa sztucznego. Bardzo popularne są elementy wykonane w szerokości 50 mm. Produkt taki prezentuje się bardzo lekko i estetycznie na tle szyby. Jest to bardzo prosty i sprawny system za pomocą którego w ciągu dosłownie kilku sekund pomieszczenie zostaje skąpane w świetle zewnętrznym. Alternatywą są równie efektowne węższe lamele o szerokości 25 mm. Takie rozwiązanie zapewnia większą swobodę w regulacji ilości światła wpadającego do wnętrza pomieszczeń. Ważną cechą jest niska waga przez co węższe mogą być montowane na skrzydle okiennym czy drzwiach balkonowych natomiast szersze lepiej wyglądają zamocowane do sufitu czy ściany.

Jeśli interesują cię również lamele naścienne zapraszamy do zapoznania się z ofertą Luiziano.com

W momencie gdy wybierasz szerokość lameli pamiętaj aby nie kierować się tylko ich estetyką, ale może przede wszystkim ich funkcjonalnością. Szersze lamele o wiele lepiej sprawdzają się przy dużych przeszkleniach – całych ścian lub okien i szerszych drzwi balkonowych. Węższe sprawdzą się dużo lepiej na mniejszych oknach, a także w pomieszczeniach biurowych. Łatwiej jest regulować ilość wpadającego światła co jest istotne gdy pracujecie przy oknie.

Żaluzje z lameli
Żaluzje z lameli

Żaluzje na zamówienie

Jeśli chcesz zamówić żaluzje wykonane na wymiar, producenci dają możliwość wyboru szerokości lameli. Na ostateczny wygląd tego typu osłony również w bardzo dużym stopniu materiał, z którego zostało to wykonane. Jeżeli cenicie sobie naturalne elementy i wybierzecie materiał, którym będzie drewno, wówczas bardzo modne są szersze elementy. Sprawiają one, że żaluzje wyglądają bardzo estetycznie i elegancko a zarazem sprawiają, że dane pomieszczenie staje się bardziej przytulne.  

Jeżeli nie przekonuje cię drewno lub w ogóle nie będzie pasować do twojej aranżacji możesz sięgasz po żaluzje aluminiowe, które wyglądają wizualnie lepiej gdy wykonane są z wąskich lameli. Najlepiej prezentują się one w mniejszych pomieszczeniach np w gabinetach, lokalach użytkowych czy biurach. Aby dodatkowo uwypuklić zalety estetyczne lameli można wykończyć je na wysoki połysk jak i dobrać dowolny kolor z dostępnej palety barw.

Więcej informacji na temat żaluzji oraz ich konserwacji znajdziesz TUTAJ

Żaluzje z lameli
Żaluzje z lameli

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kosz
Przewiń do góry