Beton architektoniczny

Beton architektoniczny w wystroju łazienki

Każdy chce aby jego łazienka była tą idealną, ponadczasową. Niejednokrotnie wyszukuje się wtedy rozmaite materiały czy drogie dodatki. Idąc z duchem czasu warto sięgnąć po jedno z nowoczesnych zastosować a takim na pewno jest beton architektoniczny. Czy ten materiał sprawdzi się w waszej łazience? Dowiecie się o tym w tym wpisie.

Czy beton architektoniczny można zastosować w łazience?

Beton architektoniczny jest coraz częściej stosowanym materiałem w wykonczeniach wnętrz dlatego niejedna osoba na pewno zastanawiała się czy taki materiał spisze się w łazience. W końcu jest to pomieszczenie bardzo wilgotne, mokre, zaparowane gdzie często jest wysoka temperatura.

Praktyka pokazuje, że beton dekoracyjny świetnie spisuje się właśnie w łazience a ponadto pomimo wilgoci i chemii zachowuje swój naturalny wygląd. Ze względu na swoją budowę materiał ten spisze się bardzo dobrze w trefie suchej oraz mokrej waszej łazience a jeżeli chcecie lub potrzebujecie dodatkowej ochrony, beton można zaimpregnować. Pamiętajcie że najlepiej sprawdzi się beton jak najbardziej gładki. Najlepiej bez żadnych porów. Dzięki temu powierzchnia będzie znacznie prostsza w czyszczeniu.

Dodatkowo tak jak pisaliśmy w poprzednich wpisach, beton jest bardzo wytrzymały na różnego rodzaju uszkodzenia, zarysowania czy zmiany temperatur więc nagłe polanie go gorącą wodą czy przypadkowe upuszczenie cięższego przedmiotu nie powinno stanowić problemu.

Więcej pomysłów na użycie betonu w łazience znajdziecie w tym miejscu.

Beton architektoniczny
Beton architektoniczny w łazience

W jaki sposób wykorzystać beton architektoniczny w łazience?

Beton jest na tyle przyjaznym i prostym materiałem, że jego wykorzystanie w łazience ogranicza w zasadzie wasza wyobraźnia. Jeżeli jesteście minimalistami, surowy wygląd betonu może świetnie wpasować się w prostą formę waszej łazienki. Betonowa ściana może być ozdobą samą w sobie a dodatkowo wykorzystując odrobinę szkła, metalu i światła można skomponować naprawdę świetną a jednocześnie surową i „cichą” w odbiorze łazienkę.

Jednym z pomysłów jest wykonanie całej łazienki z beton w tym samym odcieniu. W ten sposób uzyska się powierzchnie bardzo surową ale jednocześnie przestrzenne. Idąc w drugą stronę, można wykorzystać beton zdobiony, kolorowy lub dodatkowe elementy. Wtedy tracimy trochę z surowego charakteru aczkolwiek uzyskujemy przestrzeń w nowoczesnym stylu.

Beton może być użyty w formie większych płyt, małych kafelków lub po prostu w formie betonowego tynku. Dodatkowo szare odcienie świetnie komponują się z kolorem zielonym lub zieloną roślinnością oraz z kolorem czerwonej cegły.

Jeśli chcesz poznać więcej inspiracji związanych z kolorowymi płytami betonowymi, zapraszamy do odwiedzenia strony Luiziano.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kosz
Przewiń do góry