- Luiziano.com - Dekoracje ścian - Tynki dekoracyjne | Płyty betonowe | Beton architektoniczny

 Beton architektoniczny w różnych stylach wnętrz (2022)

Od dawna beton nie jest już kojarzony tylko i wyłącznie z siermiężnymi blokowiskami z wielkiej płyty. Obecnie jest on postrzegany zgoła inaczej. Nie stanowi już tylko elementu budowlanego. Coraz częściej ten kluczowy materiał w budownictwie wykorzystywany jest do wykończenia wnętrz. Ze względu na stoją gładką teksturę oraz surowy charakter świetnie komponuje się ze stalą i szkłem. Zastosowanie tego materiału spopularyzowały lofty czyli pomieszczenia w dawnych budynkach przemysłowych aczkolwiek styl industrialny nie jest jedynym, w którym ten materiał znajduje zastosowanie.

Przy obecnych trendach materiał ten znajduje zastosowanie w przeróżnych stylach wykończenia wnętrz. Widzimy go co jest oczywiste w stylu industrialnym ale równie dobrze radzi sobie w stylu skandynawskich, nowoczesnym czy boho.

Styl industrialny

Styl industrialny jest stosunkowo prosty do uzyskania. Jest to takie wykończenie wnętrz, w którym jego surowy charakter można uzyskać stosując wszelkiego rodzaju akcenty czy całe wykończenie bazujące przede wszystkich na betonie architektonicznym. Świetnie sprawdzą się tutaj on w postaci płyt, mozaiki, schodów i innych elementów wykończenia. Bardzo ciekawymi dodatkami są luźno wiszące kable, czarne elementy metalowe, szkło czy akcenty z czerwonej cegły.

- Luiziano.com - Dekoracje ścian - Tynki dekoracyjne | Płyty betonowe | Beton architektoniczny
Styl industrialny

Więcej inspiracji znajdziesz na stronie Luiziano.com.

Styl skandynawski

Styl skandynawski przez wielu kojarzony jest z kolorem białym jednakże można ten styl opisać również jako minimalistyczny z zastosowaniem prostych form. Szerokie zastosowanie znajduje tutaj również drewno, tkaniny oraz wszechobecna roślinność. W świecie prostych form beton architektoniczny odnajduje się wręcz idealnie. Niema nic lepszego jak piękne drewniane meble, rośliny w donicach, białe stropy i gładka, surowa ściana, która znajduje się po drugiej stronie pokoju. Gwarantujemy, że połączenie odcieni brązu, bieli, zieleni i szarości zaskoczy ciebie oraz twoich gości.

Styl nowoczesny

Człowiek potrzebuje przestrzeni przez co poszukuje prostych i otwartych form. Tutaj świetnie sprawdzi się styl nowoczesny, który bazuje na dużej, otwartej przestrzeni a dodatkowo na małej ilości dodatków. Tutaj wszystko musi być proste, otwarte i maksymalnie przestrzenne. Beton architektoniczny może wam pomóc ze względu na surowy charakter, który sprawdzi się u miłośników gładkich, prostych ścian czy podłóg.

Styl Boho

Jeśli jesteś fanem artystycznego nieładu czy eklektyzmu na pewno zetknąłeś się ze stylem boho. Królują tutaj przeróżne kolory i tkaniny, różnego rodzaju dodatki, które sprawiają, że całość jest bardzo przytulna i odzwierciedla charakter mieszkańców i ich dążenie do wyrażenia siebie. Beton architektoniczny może być tutaj świetnym tłem dla kanap, poduszek, łapaczy snów czy trawy pampasowej ale równie dobrze sprawdzą się betonowe dodatki takie jak np. duże okrągłe donice. Może to być dodatek uspokajający kolorowy artystyczny nieład znajdujący się wszędzie wkoło.

Więcej inspiracji i stylów wykończenia wnętrz możesz znaleźć TUTAJ.

Beton architektoniczny w stylu boho
Beton w stylu boho

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kosz
Przewiń do góry