5 sposobów na aranżację ścian z betonu Architektonicznego 

Beton znany jest już od starożytności. Wykorzystywany był m.in. przez Asyryjczyków oraz Rzymian. Już wtedy zyskał uznanie wśród ówczesnych budowniczych ze względu na jego wszechstronne zastosowanie, wytrzymałość jak i trwałość. W obecnych czasach betonu nie stosuje się już tylko stricte w budownictwie ale również wykorzystuje się jego walory estetyczne przy wykańczaniu wnętrz. Jeśli szukasz inspiracji, przedstawiamy poniżej 5 pomysłów na aranżacje ścienne z betonu architektonicznego

Klasyczne wykończenie

Beton przez długi czas wykorzystywany był przede wszystkich w budownictwie ze względu na jego powszechność i prostotę w użyciu. Można było spotkać go jako wykończenie obiektów przemysłowych czy pomieszczeń technicznych w budynkach jak np. piwnice. Dopiero w ostatnim czasie zaczęto na szerszą skalę wykorzystywać beton architektoniczny w codziennym życiu. Świetnie sprawuje się jako wykończenie ścian lub podłóg w każdym pomieszczeniu oraz dodatkowo tworzy ciekawy kontrast z innymi zastosowanymi materiałami np. z drewnem.

Głębia na twoich ścianach

Bardzo ciekawym rozwiązaniem stosowanym od stosunkowo niedawna są betonowe mozaiki. Tworzą je elementy betonowe w różnych kształtach np. kwadraty, romby itp., które zawieszone są na ścianie ze zróżnicowaną głębokością. Sprawia to, że ściana zyskuje trójwymiarową powierzchnię, którą dodatkowo można podświetlić w kreatywny sposób. Betonowa mozaika świetnie sprawdzi się jako wykończenie korytarzy lub elewacji budynku zwłaszcza po zmroku.

5 sposobów na aranżację ścian z betonu Architektonicznego 
Mozaika betonowa

Betonowe płyty z układzie pionowym

Jeżeli nie jesteś fanem montowania wielu małych płytek możesz zastanowić się nad dużymi betonowymi płytami, które świetnie sprawdzą się jako elewacja budynku lub wykończenie ogrodzenia. Najczęściej spotykany rozmiar i kształt płyt to prostokąt 30×60 oraz 40×80 przez co takie płyty również doskonale sprawią się jako wykończenie wnętrz np. w łazience. 

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się jak zamontować płyty betonowe

Nadruk na ścianie betonowej

Dodatkowym sposobem na uatrakcyjnienie betonowych ścian jest zastosowanie na nich różnych nadruków. Jeżeli twoje ściany nie są chropowate, nie powinieneś mieć problemów z nałożeniem wybranego przez siebie nadruku. Na pewno ociepli to surowy charakter betonowych ścian.

5 sposobów na aranżację ścian z betonu Architektonicznego 
Nadruk na ścianie betonowej

Różne płyty z betonu architektonicznego

Jeżeli chcesz stworzyć niebanalne wnętrze lub elewacje swojego budynku świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie płyt z betonu architektonicznego o różnej wielkości, kształcie i grubości. Takie rozwiązanie sprawi, że twoje ściany będą miały niepowtarzalny wygląd. Całość będzie wymagać dokładniejszego projektu ale efekt, który uzyskasz na pewno cię zadowoli.

Te oraz więcej pomysłów znajdziecie na luiziano.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kosz
Przewiń do góry